Plastická operace víček

Plastická operace víček:

Operace tzv. blefarochalasy na horních nebo prolapsů tuku na dolních víčkách. 

Jedná se o situaci, kdy se na horních nebo dolních víčkách vytvoří řasa přebytečné kůže, na dolních víčkách ještě umocněná výhřezem tukových váčků. Oči dostávají unavený výraz, opticky se zmenšují, dochází často i k zúžení zorného pole pokud kožní řasa přesahuje přes okraj víčka.

Tento stav je způsoben ztenčením a ztrátou pružnosti kůže víček.Kromě souvislosti s věkem je častá i vrozená dispozice.

Řešení je pouze operační,řasa přebytečného kožního materiálu se musí odstranit, stejně jako výhřez tukové tkáně na dolním víčku.

Na horním víčku je řez veden přímo v ohybu víčka, jizva tedy není vidět, u dolních víček se řez vede pod řasami, v zevním koutku se stáčí směrem dolů.

V naší ordinaci provádíme tyto plastické operace ambulantně (pacient po operaci odchází domů).

Důležitý je úvodní pohovor s lékařem.

Pokud pacient užívá léky ovlivňující krvácení, jako je Acylpyrin, Anopyrin, Warfarin nebo Ibuprofen, je třeba tyto léky vysadit minimálně 3 dny před zákrokem.Též je nutné upozornit lékaře na alergické reakce zejména na Mesocain, který se používá k místnímu znecitlivění.

Doporučujeme po zákroku zajistit odvoz domů, nebo alespoň doprovod.

Pacientovi vysvětlíme pooperační péči, doporučujeme studené obklady z převařené vody, doplněné o ledové obklady, na první dny poskytneme klientům obkladový materiál.

Odstranění stehů provádíme 7-10.den, názorně demonstrujeme, jak provádět tlakové masáže, aby po pár měsících nebyla jizva patrná.